לוחות יסוד

לוחות יסוד – חומרי גלם איכותיים חשובים לנוחות ואורך החיים של המטבח. וכל שכן ללוחות היסוד של המטבח, שהם בעצם השלד שמהווה את עיקר המטבח. לוחות אלו נסתרים מעיננו, הם מתחבאים מאחורי דלתות וחיפויים דקורטיביים.
סוגים של לוחות יסוד:

לביד / סנדוויץ' – שכבות שכבות של קילופי עץ שמחוברות בצורה של שתי וערב ומודבקות אחת לשנייה בלחץ של מכבש. ככל שכמות השכבות גדולה יותר כך גדל חוזקו ואיכותו. עמידות הסנדוויץ' גבוהה יחסית לכיפופים ועיוותים.

סיבית (MDF) – סיבי עץ עדינים שמעובדים ביחד עם שרף (דבק), מיוצר בכביש בלחץ, דחוס היטב ובצורה אחידה. ככל שצפיפות הסיבים גדולה יותר, סוג השרף איכותי יותר ונתוני תהליך הכבישה נעשים ברמה גבוהה, כך איכות החומר טובה יותר. היתרון שלו הוא מחירו הזול. פחות איכותי ועמיד ביחס לחומרים אחרים. רגיש ויכול להתנפח בלחות ואף אינו מסוגל לשאת משקלים גדולים.

שבבית (Particle Board) – לוח זה מיוצר משבבי עץ מעובדים עם שרף, כאשר במרכז הלוח ישנם שבבים גדולים ובקצותיו שבבים קטנים יותר. תהליך הייצור של הלוח כולל כבישה בלחץ ובטמפרטורה גבוהה, כאשר חוזקו ועמידותו נקבעים על פי פרמטרים רבים ביניהם – גודל וחלוקת השבבים, סוג השרף שנעשה בו שימוש, תהליך הכבישה וכיוצא בכך. לוח זה מתאים לשימוש הן בגוף הארון עצמו והן בדלתותיו.

veneered-mdf
Spruce_plywood
Particle_board-cross_section_scan
סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים