ציפויים ללוחות היסוד

ציפויים ללוחות עץ
בנושא זה נכיר כמה סוגים של ציפויים וצבעים שונים על מנת להפיח במטבח מודרניות, חמימות וחיים חדשים.

פורמייקה
הפורמייקה היא לוח דק מאוד (בין חצי סנטימטר לסנטימטר וחצי) העשוי משכבות נייר "קרפט" שספוגות בדבק והשכבה האחרונה היא השכבה הדקורטיבית. השכבות עוברות תהליך של כבישה בטמפרטורה ובלחץ גבוהים מאוד על מנת לקבל לוח אחד אחיד ודק, גמיש ומספיק חזק ולא פחות חשוב קל לניקוי. לוח  הפורמייקה מיוצר במגוון צבעים, מרקמים וטקסטורות שונות אשר מעניקות מראה חדיש למטבח שלנו. כיום ניתן ליצור פורמייקה שקופה המזכירה במראה את הזכוכית המחוסמת או פורמייקה עלייה מודבקת שכבת אלומיניום למראה הייטקסטי.

פורנירהפורניר הוא שכבת עץ דקה יותר מהפורמייקה, אותה השכבה הופרדה מבול העץ על- ידי ניסור או קילוף והיא מודבקת על לוח היסוד שבחרנו (שבבית/ סיבית). ציפוי הפורניר מאפשר לנו שימוש בעצים מסורתיים כגון האלון, ונגה, מייפל אדר וכדומה או עצים אקזוטיים יותר כגון זברנו או אבוני. ציפוי הפורניר יוצר את המראה של עץ מלא הטבעי.

מלמיןהמלמין הוא בעצם ציפוי דקורטיבי, הוא מזכיר את הפורמייקה אך הוא אינו עשוי מאותם החומרים, המלמין הוא חומר סינתטי עוביו לא עולה על חצי סנטימטר, גם הוא מודבק בלחץ ובטמפרטורה גבוהה על גבי לוחות היסוד שלנו.

צבעציפוי ארונות המטבח בצבע נעשה בשתי שיטות עיקריות צביעה שקופה או צביעה אטומה. בצביעה השקופה נשתמש  בדרך כלל על עץ טבעי או על פורניר, השכבה בעצם הופכת להיות המגן של הציפוי אותו בחרנו או חומר הגלם ומבליטה את הגוון המקורי של החומר הנבחר, תלוי בבחירה כמובן, אם מדובר בעץ טבעי או פורניר, התהליך כולל שימוש בלכה אקרילית שקופה שאינה מושפעת מקרני השמש ומהאור.

הצביעה האטומה – צביעה זו מאפשרת לנו לבחור את הצבע המתאים לנו ביותר מתוך מגוון רחב של קשת הצבעים, וגימורים שונים כמו אפקט מט, משי או מבריק, לבחירתנו. בצביעה האטומה אנו יכולים לראות אפקטים שונים וחדישים המשווים לארון מראה עתיק, רטרו, מראה גבישי או אפילו הדגשה של תבליטים בעץ, כל אלו לפי הטעם האישי שלנו כמובן.

melamine
formica
פרניר
סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים